kuchyně
kuchyně

Konzultace zdarma

Naši kuchyňskí odborníci vám rádi poradí u Vás doma nebo na našich pobočkách!.

Rezervovat termín nyní

Napište nám!

Těšíme se na vaše dotazy, požadavky nebo návrhy.
Pošlete je na: [email protected]

Pošlite zprávu

Máte dotazy??

Stačí nám zavolat: +420 519 789 811
Jsme tam pro vás od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin.

+420 519 789 811

Farby kuchyně

Během plánování nové kuchyně stojíte před výběrem správné barvy pro budoucí kuchyňské skříňky. Jednoduchá bílá, moderní šedá, útulný dřevěný vzhled nebo trendová barva? Na výběr nemáte jen barvy dvířek, je třeba si zvolit i barvu korpusu a pracovní desku. Které barvy jsou ty správné?

Všestranný sortiment kuchyňských barev

 

Která barva je vhodná pro vaši kuchyni?

Různé barvy mají vždy určitý charakter, který může ovlivnit náladu a pohodu. Například modrá má utišující účinek, zelená je inspirativní, červená je povzbuzující a živá. Vzhledem k jejich vliv byste měli kuchyňské barvy vybrat v první řadě podle vašich osobních pocitů. Není žádná náhoda, že každý z nás má oblíbené barvy. Mícháním barev můžeme docílit inspirativní efekt. Výběr správné kuchyňské barvy závisí od stylu vaší kuchyně, jakož i od osobního vkusu. 

Kuchyňský styl

Moderní

 

 

 

Klasická

 

 

 

Venkovská

 

 

 

Vintage

Vhodné barvy

Bílá

Světlá šedá až tmavě šedá

Červená

Další expresivní barvy

Bílá

Krémová

Béžová

Další nadčasové barvy

Bíla

Zelená

Světle modrá

Terakota

Barvy země

Modrošedá

Starorůžová

Okrová

Další pastelové tóny

Tipy na barevné provedení v kuchyni

Červená, zelená, modrá a podobné odstíny vytvářejí specifickou atmosféru. Barva v kuchyni hraje důležitou roli, abyste v kuchyni cítili pohodlně a vychutnali si vaření. Vytvoříte tak soudržnou celkovou koncepci, která kombinuje všechny barvy kuchyně do harmonického obrazu. Máme pro vás tipy:

 

Možné barvy pro kuchyňské skříňky

 - Kuchyňské přední dvířka upoutávají největší pozornost. Jejich barvu byste měli vybrat jako první, pak by měly následovat ostatní kuchyňské prvky:

- S barvou kuchyňské pracovní desky můžete dodat kuchyni ten správný punc.

- Vytvářejte kontrasty mezi skříňkami a korpusem.

- V prostorné místnosti mohou barvy zanikat. Jakmile se však rozhodnete pro ostrůvek na vaření, stane se středobodem celé kuchyně.

 

Barvy stěn v kuchyni

- Barva stěny závisí na barvy kuchyně. Kuchyň v bílé barvě s bílou stěnou je spíše nevhodná. Namísto toho vytvořte kontrast s intenzivnějšími tóny, jako je modrá, žlutá nebo zelená. Barvy stěn je vhodné kombinovat do šedé, modré nebo červené neutrální bílé, pokud je barva kuchyně výrazná.

- Při malé kuchyni by měla být barva stěn poměrně zdrženlivá a jasná. Doporučené jsou zejména barvy jako žlutá, meruňková nebo jablkově zelená. Místnosti dodá opticky velikost.

- Pokud nechcete nainstalovat dlažbu nad pracovní desku, nejlépe bude vybrat omyvatelnou barvu. Během vaření a smažení se nevyhnete skvrnám, které díky ní snadno odstraníte ze stěny.

- Můžete nastavit barevný tón stěny výrazným odstínem. Tímto způsobem oživíte neutrální barvy kuchyně.

 

Správná barva podlahy v kuchyni

 Dřevěná podlaha je ideální pro klasické a kuchyně ve venkovském stylu, protože podtrhuje jejich nadčasový a přirozený vzhled.

- Neutrální podlahy, jako jsou bílé, šedé, tóny země nebo jednobarevná vinylová, popřípadě PVC podlaha, jsou vhodné do kuchyně s elegantními vzory.

- Při konceptech s otevřenou místností, které kombinují vaření, jídelna a bydlení, doporučujeme vybrat barvu kuchyně pro celou podlahovou krytinu. Stejná barva ve všech oblastech zvyšuje vzdušný pocit otevřeného prostoru.

 

Kuchyňské barvy, které jsou trendem

Stejně jako v módním průmyslu, každý rok existují i jiné barvy v nábytku, které jsou především v poptávce. Od kuchyňských skříněk po desku až po kuchyňské příslušenství - příslušné návrhy jsou pak v kuchyňské trendové barvě.

Součástí kuchyňských trendů z poslední doby jsou jednoduché barvy jako bílá a šedá, stejně jako modré tóny, z nichž jasná pastelová modrá je trendová barva. Oblíbená je i barva dřeva, protože akcentuje zvýšenou pozornost k přírodě. Kompletně dřevěné kuchyně přinášejí atraktivní vzhled do moderních prostor.

Bílé kuchyně

Hlavní znaky:

Neutrální a nadčasová

Lehko kombinovatelná

Elegantní

Kuchyň ve vysokým lesku

Hlavní znaky:

Minimalistický design

Lesklý povrch

Moderní materiály 

Kuchyně v šedé

Hlavní znaky:

Moderní barvy

Industriální styl

 Matná šedá a šedá ve vysokém lesku

Kuchyň v barvách dubu

Hlavní znaky:

Přírodní vzhled 

Snadno kombinován s jinými barvami

Hladký povrch

Kuchyně v béžové barvě

Hlavní znaky:

Teplé barvy 

Utišující, příjemný účinek

 Snadno kombinovatelné s jinými barvami a materiály

Objevte kuchyňské barvy