kuchyně
kuchyně

Konzultace zdarma

Naši kuchyňskí odborníci vám rádi poradí u Vás doma nebo na našich pobočkách!.

Rezervovat termín nyní

Napište nám!

Těšíme se na vaše dotazy, požadavky nebo návrhy.
Pošlete je na: [email protected]

Pošlite zprávu

Máte dotazy??

Stačí nám zavolat: +420 519 789 811
Jsme tam pro vás od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin.

+420 519 789 811

Kuchyně ve vysokém lesku

Sluneční paprsky nebo kuchyňské osvětlení se odrážejí na skříňkách ve vysokém lesku a vytvářejí tak magnet pro oči. Je to místo kde se zaručeně budete cítit dobře. Kuchyně ve vysokém lesku se staly v posledních letech populární.

Kuchyně ve vysokém lesku: Moderní a ušlechtilá současně

 

Zvláštnosti kuchyně s vysokým leskem

 

Vysoce lesklé kuchyňské skříňky upoutají každé oko. Minimalistické návrhy jsou typické pro kuchyně s vysokým leskem, a proto je vhodný jednoduchý design s diskrétními úchytkami, případně bez nich. Doporučuje se jasný design, aby vysoký lesk nerušil kuchyňské skříňky. Namísto několika menších výklenků si proto zvolte raději jeden, nebo dva velké. Vnitřní rozdělení vytvořte pomocí vnitřních zásuvek.

 

Důležité vlastnosti

 

- Vysoký lesk se dosahuje různými způsoby, jako je barva, fólie nebo laminát.

- Lakované přední skříňky jsou navíc odolné, protože lak umožňuje dobré utěsnění.

- Při kuchyních s vysokým leskem se doporučuje použití fólií, kterými překryjete nový materiál.

- Kromě klasické bílé si můžete vybrat ze široké škály barev. 

 

Kombinace materiálů a barev

 

Kuchyně s vysokým leskem vyhovují minimalismu moderní kuchyně. Díky ušlechtilému charakteru je tento kuchyňský design možný iv klasickém stylu. Kuchyně ve venkovském stylu využívají výhody vysoce lesklých skříněk, protože jsou v kontrastu s jejich hravými prvky. Právě lesklé prvky ve venkovské kuchyni vám umožní dosáhnout moderní vzhled v původně nostalgickém stylu.

Kromě toho jsou k dispozici kombinace barev a materiálů. 

 

Několik inspirací:

 

 

- Vše v bílé barvě: pro kuchyň s vysokým leskem je bílá barva ideální kombinací, protože podtrhuje lesk. Přední skříňky, korpus a případně pracovní deska ve stejné barvě vytvářejí vzhled, který je možné kombinovat s různými barvami stěn a podlahovými materiály. S kuchyní v bílé barvě můžete vytvořit kontrast s materiálem s matným vzhledem, jako je např. dřevo.

 

- Vzrušující kontrasty: lesklé přední skříňky a matné tělo přinášejí napětí do designu kuchyně. Pokud se rozhodnete pro lehké tmavé kontrasty, vaše kuchyně se stane skutečným klenotem.

 

- Barevný lesk: Měla by mít vaše kuchyň specifickou atraktivní barvu? Červená, modrá a jiné výrazné barvy jsou při vysokém lesku mimořádně účinné. Doporučujeme vám však neutrální barvy, aby nebyl výsledek příliš rušivý.

 

- Útulný vzhled: přední skříňky ve vysokém lesku vypadají elegantně, ale trochu chladně. Spojením s dřevěnou pracovní deskou můžete v kuchyni vytvořit útulnou atmosféru. Můžete ji podpořit i dřevěnou podlahou, nebo výzdobou z přírodních materiálů. 

 

Čistota v kuchyni s vysokým leskem

Ještě stále si nejste jisti, zda si koupit kuchyni ve vysokém lesku? Obecně lze říci, že je čistota v této kuchyni snadno udržitelná. Na kuchyňských skříňkách se používají moderní materiály, které jsou navrhovány vhledem na snadnou péči. Nelze však popřít, že otisky prstů a jiné skvrny narušují lesklý vzhled. Jelikož je však snadno dokážete odstranit čistícími prostředky, není to velký problém. Přední strany kuchyňského nábytku byste měli pravidelně mýt, aby se vám na materiály neobjevovaly skvrny. Budete si tak moci vychutnat svou vysněnou kuchyni.

 

Tip: Nepoužívejte utěrky vyrobené z mikrovlákna, zejména na velkých plochách, protože mohou způsobit poškrábání jemného lesku na kuchyňské lince.

 

Objevte kuchyně ve vysokým lesku