kuchyně
kuchyně

Konzultace zdarma

Naši kuchyňskí odborníci vám rádi poradí u Vás doma nebo na našich pobočkách!.

Rezervovat termín nyní

Napište nám!

Těšíme se na vaše dotazy, požadavky nebo návrhy.
Pošlete je na: [email protected]

Pošlite zprávu

Máte dotazy??

Stačí nám zavolat: +420 519 789 811
Jsme tam pro vás od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin.

+420 519 789 811

Kuchyň s obývákem

Díky svému otevřenému designu, který umocňuje pocit svobody je tato kuchyně vhodná pro každého, kdo má řadu společnost při vaření. Velkorysost prostor nabízí různé možnosti designu a funkci.

Jak naplánovat kuchyň s obývacím pokojem

Co je kuchyň spojená s obývákem?

Tento kuchyňský varianta představuje velkou místnost, ve které je kromě prostoru na vaření i jídelna. V minulosti byla kuchyně ústředním místem v domácnosti, protože zejména v chudých rodinách byla jediná vyhřívaná. Díky kamnům zde bylo vždy teplo, scházela se zde celá rodina nejen během chladných dny. Z důvodu vytápění se z kuchyně stal prostor s více funkcemi. V posledních letech zažívá tento typ skutečné oživení. Obytné kuchyně jsou opět moderním a důležitým místem pro celou rodinu. Vzhledem k rostoucí popularitu otevřeného prostoru je přechod mezi vařením, stravováním a životem stále plynulejší. Například během přípravy jídla mohou rodiče dohlížet na děti. 

 

Výhody otevřené kuchyně:

+ Společná příprava jídla

+ Trávíte čas společně

+ Můžete uspořádat kuchyňské večírky.

 

Jak naplánovat otevřenou kuchyň

Základ pro plánování této kuchyně tvoří:

 

1. Váš osobní vkus

2. Prostorové podmínky

 

Kuchyňský prostor je standardizovaný v různých typech bydlení (dům, byt atd.). Velikost místnosti od 10 do 15 m² a obdélníkový půdorys mohou omezit možnosti plánování otevřené kuchyně. Kuchyň s obývacím pokojem mnohem jednodušší realizovat pokud jde o rozlehlejší místnost.

 

Tip: Na obývací pokoj, stravování a vaření je obvykle vhodných minimálně 40 m². Celková velikost jednotlivých oblastí závisí na individuálním životního stylu. Pokud chcete strávit hodně času v kuchyni, měla by mít větší rozměry než obývací pokoj. Pokud máte větší rodinu nebo chcete pozvat více hostů, měli byste zvážit dostatečnou velikost jídelny.

 

Tipy a nápady

- Jak by měl vypadat design?

Pokud má být přechod z kuchyně do jídelny a obytné plochy plynulý, měli byste přizpůsobit design kuchyně ostatnímu nábytku. Hlavně co se týče barev a stylu vybavení. Kuchyň ve venkovském stylu podtrhuje příjemnou atmosféru díky přírodním materiálmom jako jsou dřevo, kámen a bavlněné doplňky. Na druhé straně, pokud chcete moderní a odměřený styl, kuchyň v bílé barvě se skříňkami ve vysokém lesku a minimalistickou pracovní deskou je dobrou volbou.

 

Kvůli otevřenému prostoru obývacího pokoje je kuchyně stále viditelná, proto byste měli klást velký důraz na design. Trendové a extravagantní barvy jsou také dobrou volbou, protože kuchyně se díky nim stanou atraktivními.

 

- Které prvky jsou důležité?

 

Vysoká skříň je nezbytností, protože vytváří propojení s obytným prostorem ve stylu klasické obývacího pokoje. V kuchyňských skříních mohou být ukryty spotřebiče jako mikrovlnná trouba nebo kuchyňský robot. Myčka a chladnička by měla být integrována spolu s ostatními zabudovanými spotřebiči. To vše vytváří jasné linie a navozuje dojem čistoty.

 

- Ake formy kuchyně jsou vhodné?

 

L, U nebo G, jakož i kuchyně s ostrůvkem na vaření. Vzhledem k otevřený prostor máte ve svém výběru volnost a můžete jej vybrat podle vašich osobních preferencí.

 

Extra tip: Poloviční ostrůvek je možný v tvarech L, U a G. Volně stojící ostrůvky nabízejí dostatek volnosti pohybu a zvyšují pocit prostoru, protože můžete vařit s výhledem na jídelna a obývací pokoj. Dosáhnete tak bezproblémový přechod.

 

- Co byste měli zvážit při elektrických spotřebičích?

 

Samostatná deska na vaření a trouba umožňují vzájemně nezávislé umístění a instalaci trouby do vysoké skříně. To je možné iv případě digestoře, mikrovlnné trouby nebo kávovaru.

Výhoda: Práce v kuchyně je uvolněnější a můžete pracovat ergonomicky. Kuchyň bude působit moderním dojmem.

 

Věnujte pozornost kvalitnímu odsavači, protože zabraňuje, aby se zápachy v kuchyni rozšiřovaly v místnosti. Doporučujeme vám méně hlučné modely, aby jiných členů domácnosti nerušily při sledování televize, čtení nebo poslechu hudby.

 

Je pro vás otevřená kuchyň vhodná volba?

 

ANO:

+ Pokud máte rádi vše na dohled a nechcete vařit v samostatné místnosti

+ Je pro vás důležitá rozloha místnosti

+ Rádi mluvíte se svými hosty při přípravě jídla.

 

NE:

- Pořádek je pro vás mimořádně důležitý.

- Citlivě reagujete na rušivé vůně?

- Práce a požitek se u vás nesmí míchat. Považujete za vhodné rozdělit oblasti vaření a stolování.

Objevte kuchyně s obývacím pokojem