kuchyně
kuchyně

Konzultace zdarma

Naši kuchyňskí odborníci vám rádi poradí u Vás doma nebo na našich pobočkách!.

Rezervovat termín nyní

Napište nám!

Těšíme se na vaše dotazy, požadavky nebo návrhy.
Pošlete je na: [email protected]

Pošlite zprávu

Máte dotazy??

Stačí nám zavolat: +420 519 789 811
Jsme tam pro vás od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin.

+420 519 789 811

Otevřené kuchyně

Otevřená kuchyně působí vždy moderně, protože plynulý přechod mezi různými oblastmi života je neustále v módě. Oblíbenost otevřeného designu bývalých samostatných prostorů je způsobena volným životním stylem.

Otevřená kuchyně: funkce, výhody a nevýhody

 

Co charakterizuje otevřenou kuchyni?

 

Ve většině případů je kuchyň uzavřený prostor. V otevřené kuchyni je nábytek uspořádán tak, aby byl prostor optimálně využit a vaše práce efektivní. Docílíte to pomocí zabudované kuchyně, která může být přizpůsobena individuálním potřebám. Pokud nejsou oblasti vaření, stravování a bydlení oddělené, otevírají se vám nové možnosti na využití času a strukturu vašeho života.

 

Příklady využití otevřené kuchyně:

 - Velké rodinné akce

- Tvůrčí vaření na dětských oslavách

- Večeře s přáteli

- Společné pečení (rodina, přátelé, děti ... atd.) 

 

Co zvážit při realizaci otevřené kuchyně

 

Měli byste se rozhodnout, zda chcete integrovat jídelna, nebo zda by otevřená kuchyň měla mít přechod do obývacího pokoje. První varianta by se dal označit jako obývací kuchyň a byl populární již před druhou světovou válkou. Výhoda otevřeného prostoru je dostatek místa a flexibilnější možnosti rozmístění nábytku.

  

Propojením funkcí bydlení, jedení a vaření v domácnosti získáte více místa a dosáhnete silný prostorový dojem. Také velká okna prosvětlují místnosti a propojují interiér s exteriérem. Je přirozené, že se cítíme příjemnější, pokud můžeme projít pohledem přes celou místnost až po otevřená prostranství za oknem.

  

Je však důležité, abyste tyto tři oblasti života zorganizovali smysluplně a nekomplikovaly si fungování v domácnosti. Nejjednodušší je samozřejmě plánování otevřené kuchyně již při stavbě nebo renovací domu. Půdorys, přizpůsobený daným podmínkám, tak přímo zohledňuje nutné připojení a rozvody.

 

Další rady při plánování:

 

- Čím jednodušší si svou otevřenou kuchyň naplánujete, tím bude celkový dojem klidnější a ucelenější.

- Jednoduché čela kuchyňských skříněk a co nejméně změn přinášejí větší užitečnost. Jedna velká zásuvka je proto vhodnější než několik malých. Rovněž jsou vhodnější vnitřní zásuvky, které neviditelně zmizí za dvířky.

- Design kuchyňských spotřebičů by měl být omezen a současně ušlechtilý (například tmavé sklo, nerezavějící ocel).

- Rozhodněte se o elektrických spotřebičích pro tiché a výkonné spotřebiče, aby kuchyň měla vůni méně rozptýlenou a snížila se hladina hluku.

 

Inspirujte se: 

Pokud hledáte nápady na design pro otevřenou kuchyni, různé formy kuchyňských linek mohou být pro vás východiskem.

 

Tvar L: Díky jejich tvaru je možné realizovat ostrůvek: Umístěte rohovou kuchyň tak, že jedna strana stojí proti stěně a druhá vyčnívá do místnosti.

Tvar U: Tato kuchyňská forma je uzavřenou jednotkou, takže otevřená kuchyň může být vizuálně oddělena od jídelny a obývacího prostoru.

Tvar písmene G: Je podobná jako ve tvaru U, a proto mají mnoho společných výhod. Tato prostorná kuchyně však potřebuje dostatek místa, abyste mohli volně pohybovat.

Kuchyň s ostrůvkem: Nabízí dostatek volnosti pohybu a může se kombinovat individuálně s jinými typy kuchyní, např. tvary L a U. Chcete co nejlépe využít ostrov, potřebujete volnost pohybu.

 

Při sestavování otevřené kuchyně byste měli také vytvořit přechody do ostatních miestnostií, abyste spojili vaření, jídelna a obývací pokoj.

 

Tipy:

- Používejte nábytek podobný jako v obývacím pokoji.

- Veškerý nábytek laďte do podobného designu.

- Styl vybavení by měl být stejný pro všechny místnosti, aby vytvořil harmonický celkový obraz. Volba stylu je na vás (venkovský styl, moderní ...).

 

Ačkoliv různé prostory v otevřené kuchyni nejsou odděleny, můžete je opticky rozdělit například různými barvami stěn. Bar nebo ostrůvek může oddělovat obývací pokoj od jídelny a otevřené kuchyně.

 

Výhody a nevýhody otevřených kuchyní 

 Výhody

+ Volnost

+ Společenský prostor

+ Moderní vzhled

+ Kuchyň jako středobod domácnosti

 

Vhodná pro rodiny 

Nevýhody

- Kuchyňské se mohou dostat do všech místností

 

- Nebudete vařit samotě

- Kuchyňské spotřebiče mohou rušit v ostatních místnostech

Závěr

→ Zda je otevřená kuchyň vhodná pro vás, musíte vyvážit podle vašich osobních preferencí a potřeb. Kromě toho je možné dosáhnout kompromisy se správným vybavením a promyšleným designem.

Offene Küchen entdecken