kuchyně
kuchyně

Konzultace zdarma

Naši kuchyňskí odborníci vám rádi poradí u Vás doma nebo na našich pobočkách!.

Rezervovat termín nyní

Napište nám!

Těšíme se na vaše dotazy, požadavky nebo návrhy.
Pošlete je na: [email protected]

Pošlite zprávu

Máte dotazy??

Stačí nám zavolat: +420 519 789 811
Jsme tam pro vás od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin.

+420 519 789 811

Moderní kuchyně

Minimalistický design, jasné tvary a trendové barvy jsou charakteristickými znaky moderní kuchyně. Svým jednoduchým, ale stylovým vzhledem jsou ozdobou každého příbytku. Snadno je realizujete a do vašeho domova přinesete moderní nádech. Co je třeba zvážit při plánování moderní kuchyně?

Moderní kuchyně: stylově čisté a přesto přitažlivé

 

Co musí mít moderní kuchyň?

Jednoduché kuchyňské skříňky

Jasné tvary

Funkční vybavení

Technické vybavení

 

1) Kuchyňské skříňky

Skříně moderního kuchyňského nábytku jsou přesným opakem oproti kuchyním ve venkovském stylu. Jsou přímočaré, s půvabným vzhledem a většinou bez úchytek.

Kuchyně v moderním stylu mohou mít povrch skříněk ve vysokém lesku nebo v matné barvě. Lesklé povrchy dělají barvy intenzivnějšími a výraznější. Kuchyně ve vysokém lesku v bílé barvě je považována za moderní.

Tento typ kuchyně podléhá i módním trendům. Každý rok jsou oblíbené jiné barvy ve vysokém lesku nebo na matném povrchu. Kombinace různých povrchových struktur, může ze zdánlivě jednoduché kuchyně udělat designový model.

2) Forma

Při formě platí podobná pravidla jako pro skříňky. Stylové formy jsou například:

 

- Tvar L 

- Kuchyně s ostrůvkem na vaření

- Kuchyňský ostrůvek s vysokou skříní

- Kuchyně ve tvaru U nebo G.

 

Tyto varianty jsou obzvláště vhodné pro vícečlennou domácnost a často vzbuzují nostalgické vzpomínky na kuchyně z minulosti. To je důvod, proč musí být při designu kladen velký význam, aby byla forma skutečně moderní.

 

3) Funkční vybavení
Modernost je doprovázena komfortem, a proto moderní styl kuchyně musí splňovat vysoký stupeň funkčnosti. Krátká pracovní deska, ergonomická pracovní výška a praktické kuchyňské spotřebiče jsou nezbytné. Trouba a mikrovlnná trouba jsou v moderních kuchyních obvykle zabudované ve skříňce, takže jsou snadno dostupné.

4) Technické zdokonalení

Technologie je součástí moderního života: nesmí chybět výkonná elektrická varná deska, kombinace chladničky a mrazničky, myčka nádobí a trouba s různými funkcemi. Kromě jejich výkonu, E-zařízení také zapůsobí svým designem. Materiály, jako je leštěná nebo lesklá nerezová ocel a černé sklo poskytují moderní vzhled. Další důležité prvky: vestavěné zvukové systémy zajišťují dobrou náladu během vaření. LED světelné pásky na spodní straně skříněk, jakož i malé věšáky na skříních, ponoří moderní kuchyň do zajímavého světla.

Aké jsou typické barvy pro kuchyne s moderným designom?

Oblíbené barvy moderních kuchyní jsou bílá, šedá a černá. Dokonce i zářivá červená nebo světle modrá může podpořit výraznost designu, pokud jsou všechny ostatní kuchyňské prvky méně nápadné. Kuchyňské skříňky by měly být vybaveny rovnými rukojeťmi nebo bez rukojeti. Pracovní deska by měla být jednoduchá.

V dnešní stresující době je domov útočištěm, kde můžete relaxovat. Tato touha se vztahuje na celý domů, takže každá místnost je v tomto ohledu důležitá. Moderní kuchyně, i přes charakteristické přímočarosti, mohou splňovat účel blahobytu. Rozhodněte se pro jemné tóny země, jako je krémová, béžová nebo nugátová, namísto zdrženlivé bílé. Takové barvy působí teplejší a jsou přírodnější, což je důležité pro relaxační účinek. Podobný efekt je možné dosáhnout v moderních kuchyních se dřevem. Materiál s přirozeným vyzařováním usnadňuje pohodlí a vytváří pohodlné bydlení. Pro moderní efekt je dřevo kombinované s jednoduchými barvami, jako je bílá, šedá nebo černá a doplněné o materiály jako je beton, nerezová ocel a sklo. Tyto materiály vytvářejí kontrast, který dává kuchyni ve dřevě moderní vzhled.

 

 Tipy jak najít moderní kuchyně

- Materiály jako skutečné dřevo, beton nebo nerezavějící ocel obvykle spadají do vyšších cenových kategorií. Bude lepší, když se rozhodnete pro skříňky a pracovní desky v imitaci dřeva, betonu nebo kovu.

- Méně je více: Pokud máte omezený rozpočet, vypusťte jednu nebo dvě kuchyňské skříňky nebo naplánujte o spotřebič méně.

- Technické nuance jsou obvykle nákladné, což je důvod, proč je užitečné DYI. Samolepící LED pásy jsou k dispozici za nízké ceny a mohou být snadno připojeny k základně kuchyňských skříněk. Kabely pro zvukový systém mohou být také neviditelně instalovány pomocí kabelového kanálu nebo kabelových svorek. Ti, kteří mají malou řemeslnou zručnost se mohou spolehnout na samolepicí kabelové přípravky.

 

Objevte moderní kuchyně