kuchyně
kuchyně

Konzultace zdarma

Naši kuchyňskí odborníci vám rádi poradí u Vás doma nebo na našich pobočkách!.

Rezervovat termín nyní

Napište nám!

Těšíme se na vaše dotazy, požadavky nebo návrhy.
Pošlete je na: [email protected]

Pošlite zprávu

Máte dotazy??

Stačí nám zavolat: +420 519 789 811
Jsme tam pro vás od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin.

+420 519 789 811

Kuchyně ve venkovském stylu

Výraz venkov nebo vesnice nám většinou připomíná dřevo, řezbářské umění našich předků, pohodu a klid. Venkov je také spojován s rodinou a klidným životem. Kuchyně ve venkovském stylu nemají však jen nostalgický charakter. Tento styl je natolik populární, že se z něj dokonce vyvinuly různé varianty. Co musíte vzít v úvahu při plánování kuchyně v tomto stylu?

Útulná kuchyň s venkovskou atmosférou

 

Charakteristika:

Pro kuchyně ve venkovském stylu je charakteristická přírodní, neformální charisma. Vyzařují pohodlí a příjemnou atmosféru. Charakteristickými prvky jsou hravost, smysl pro detail. Nábytek je obvykle velmi propracovaný s vyřezávanými skříňkami. Navíc jsou tyto kuchyně často navrženy z masivního dřeva, nebo mají spoustu dřevěných prvků.

 

Nejčastěji elementy:

 

Přírodní materiály, např. dřevo, ratan, kámen

 • Jemné barvy, např. bílá, krémová a zemité tóny

 • Vyrezávené skříňky a jiné dřevěné dekorace

 • Zdánlivě opotřebovaný povrch

   

  Varianty venkovského stylu

  Tento styl je populární po celém světě, ale později se vyvynuli různé proudy. Je to částečně způsobeno tím, že tento styl je inspirovaný přírodou a tak přebírá prvky typické pro konkrétní zemi. Kuchyně v tomto stylu jsou proto vhodné, pokud chcete, abyste doma cítili stále jako na dovolené. Časté jsou i prvky, které jsou charakteristické pro daný region.

   

 • -Stredomorský styl

Toskánsko nebo Provence jsou zdrojem inspirace ve středomořském venkovském stylu. Aby jste tuto verzi mohli realizovat při plánování kuchyně, měli byste se rozhodnout pro teplé, slunečné barvy jako je žlutá, oranžová a červená. Aby použité barvy velmi nekřičely, použijte raději pastelové tóny, které jsou tou správnou volbou. S terakotovými nádobami a košíčky z proutí, budete zdůrazňovat vzhled středomořské kuchyně.

 

 • - Skandinávský styl

Tato varianta venkovského stylu odráží jednoduchost severoevropského životního stylu, stejně jako nedotčenou přírodu Skandinávie. Dominantní barvou je bílá, jakož i měkké modré a šedé tóny. Prostřednictvím zmíněných elementů a námořních prvků se vyjadřuje spojení s mořem. Charakteristické pro skandinávské kuchyně jsou přední skříňky s kazetami, rámy a další dekorace. Jednoduché povrchy se také hodí velmi dobře, takže kuchyně mají minimalistický vzhled a vypadají moderně.

 

 • - Britský nebo cottage styl

Přírodní kámen, tmavé dřevo a tradiční barvy jako zelená, tmavě červená a tmavě modrá jsou charakteristické pro tento styl. Stejně jako britské chaty, zařízení je obecně velmi rustikální. Aby byl tento dojem přátelštější a lehčí, designové prvky jsou kombinovány s bílými a především pastelovými odstíny, jako jsou růžová, krémová a světle modrá.

 

 • - Americký styl

Spojuje se s vybavením sídel v Hamptonu a na americkém pobřeží. Námořní barvy jako bílá, světle modrá a písek jsou proto charakteristické. Mohou být kombinovány s červenou barvou a výraznými materiály, jako je tmavé dřevo a kůže. Chcete, aby kuchyň vypadala autentická ve stylu venkovského domu? Pak kombinujte kuchyňský nábytek s prvky v teplém vzhledu, jakož i přírodní tkaniny - bavlnu a len.

 

 • - Moderní styl

Pro moderní kuchyni, ale i venkovském stylu, můžete kombinovat obojí. Pro takovou kombinaci jsou přítomny méně nápadné prvky. To znamená například, že kuchyňský nábytek ve venkovském stylu je sice zdobený, ale v jednoduché formě. Kromě toho můžete kombinovat moderní prvky a prvky specifické pro jednotlivé země.

 

Například:

- Kuchyň v bílé barvě s detaily designu dřeva

 • - S vysokým leskem, šedými prvky a s kontrastními dřevěným dvířky

  - Zkombinujte minimalistický volně kmitající oscilátor z nerezavějící oceli na masivní kuchyňský stůl ze dřeva

  - Stylová pracovní plocha v betonovém vzhledu udělá kuchyni moderní 

 •  

  Jak můžete svou kuchyni udělat autentickou?

   

 • Aby měla kuchyň ten správný nádech, je důležitá volba barvy stěny a podlahové krytiny. Opět platí, že přírodní materiály pro podlahu jako dřevo, kámen a korek jsou ideální. Rozhodnutí závisí v konečném důsledku na tom, který styl chcete implementovat. 

  Například:

-> Středomořský: Terrakotta a eramické dlaždice

-> Skandinávský: Dřevěné desky v bílé barvě, bílá

-> Britský cottage styl: Tmavé dřevo (např. Třešeň, ořech, Robinia), kamenné a keramické dlaždice

-> Americký: Dřevěné desky, korek, dlaždice v optické šachovnici

-> Moderní: Betonová podlaha, hladká podlaha 

 

 • Tip: Pokud chcete podlahu, nenáročnou na údržbu, můžete se rozhodnout pro uměle vyrobené materiály, jako například vinyl. Výrobní techniky jsou nyní sofistikované, vypadají autenticky a jsou k dispozici ve všech možných provedeních.

  Otázku, která barva stěny odpovídá zemi kuchyně lze zodpovědět s ohledem na konkrétní styl. Obecně jsou všechny zemité tóny vhodné, protože připomínají spojení s přírodou. Také vypadají velmi harmonicky ke kuchyni ve dřevě nebo v bílém.

 •  

  Jiné barvy a nápady: 

Barva

Bílá

 

 

Žlutá

 

 

Oranžová

 

 

 

Světle modrá

 

 

Zelená

 

Pasuje k

Dřevěné kuchyně

Tmavé skříňky 

 

Kuchyňský nábytek v bílé barvě

Skříňky v šedé, krémové nebo v tmavých barvách dřeva

Kuchyně ve venkovském stylu

 

Bílá a jiné světlé barvy

Světlé dřevo

Kuchyně v šedé a bílé

Krémová, vzhled dřeva

Kuchyňský nábytek v

Bílá, šedá, krémová

  

Který z vesnických stylů

Moderní

Skandinávský

Americký

Středomořský

Anglický

 

Středomořský

 

Moderní

Skandinávský

Americký 

 

Moderní

Anglický styl

 

Díky svému domácímu charakteru můžete nechat svou kreativitu při plánování kuchyně pracovat na plné obrátky a hrát se s materiály a barvami. Přineste do vaší nové kuchyně svůj vkus a nechte pracovat i přirozené prvky venkovského štýu, díky kterému je tento styl znám a milován.