kuchyně
kuchyně

Konzultace zdarma

Naši kuchyňskí odborníci vám rádi poradí u Vás doma nebo na našich pobočkách!.

Rezervovat termín nyní

Napište nám!

Těšíme se na vaše dotazy, požadavky nebo návrhy.
Pošlete je na: [email protected]

Pošlite zprávu

Máte dotazy??

Stačí nám zavolat: +420 519 789 811
Jsme tam pro vás od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin.

+420 519 789 811

Pracovní deska z kamene

Rustikální materiály jako kámen a beton udělají z vaší kuchyně mimořádně místo. Pracovní deska z kamene kontrastuje s kuchyňskými skříňkami, vypadá extravagantně a moderně. Můžete si vybrat ze široké nabídky pracovních desek v dekoru kamene. Nejlépe se hodí barevné odstíny šedé, krémové barvy, černý mramor, nebo módní betonový vzhled.

Moderní a rustikální pracovní deska s kamenným vzhledem

 

 

Univerzální škála

 

Kámen je přírodní materiál, který umožňuje jedinečné návrhy. Každá pracovní deska je jedinečná a má individuální vzhled. Navíc příroda nabízí množství různých tvarů a zejména vzory od jemných po hrubé, od jemných linií po velké vlny. Alternativně je tento materiál k dispozici i jako imitace (kompozitní, laminátový), což umožňuje bezproblémové a dokonce i širší možnosti. 

Rozdíly mezi umělým a přírodním kamenem

 

Výhody

 

 

 

Nevyhody 

Přírodní kámen

+ Vysoce kvalitní vzhled

+ Vysoká robustnost

+ Hladký povrch

+ Velmi dobré hygienické vlastnosti

 

- Vyšší ceny

- Některé typy kamene jsou nerovné (např. Břidlice)

- Přírodní kameny mohou zlomit a jsou citlivé na škrábance a hrboly (například břidlice, mramor)

- Obtížná montáž

 

Umělý kámen / laminát

+ Velká škála designů

+ Příznivější ceny

+ Snadná údržba

+ Jednoduchá montáž

 

- Trvanlivé a odolné vůči teplu

 

Pokud máte omezený rozpočet, doporučujeme pracovní desku s kamenným vzhledem vyrobenou z laminátu. Dosáhnete téměř stejný vzhled jako s přírodním kamenem, ale za lepší cenu. Díky širokému výběru designů můžete dokonale přizpůsobit laminátovou pracovní desku tak, aby se hodila ke barvě vašich kuchyňských skříněk nebo k podlaze.

 

Který typ kuchyně se hodí ke kamenné pracovní desce?

 

Kuchyň ve venkovském stylu

Pro tyto kuchyně jsou typické přírodní materiály, což je důvod, proč je pracovní deska z kamene nebo umělého kamene velmi vhodná. Hlavně tmavý kámen působí ušlechtile v kontrastu s přírodními odstíny.

 

Klasická kuchyně

Dřevo a kámen jsou oblíbeným materiálem pro klasický design kuchyně, protože jsou nadčasové a mají kvalitní vzhled. Kombinujte například tmavý grafit nebo žulovou desku s bílými kuchyňskými skříňkami.

 

Moderní kuchyně

Pracovní deska v kamenném vzhledu dodává moderní kuchyni zajímavý kontrast. Můžete zkombinovat pracovní desku z matného kamene s kuchyní s vysokým leskem. Zástěnu v tomto typu kuchyně můžete udělat z mramoru, mastku, břidlice nebo umělého kamene. Vytvoří jednotný vzhled, který zdůrazňuje přímočarost moderních kuchyní a zvýší působivý účinek kamene. Design dobře zapadá do kuchyně ve venkovském nebo moderním stylu.  

 

Správná péče

 

Břidlicové, mramorové a žulové desky obvykle vyžadují péči. Tyto materiály mohou být citlivé na kyselé čisticí prostředky. Rovněž je třeba desku dobře utěsnit a impregnovat se speciálními oleji. Tyto pracovní desky musíte chránit před skvrnami jako citronová šťáva, ocet a víno. Doporučujeme vám odstranit všechny nešistoty z desky co nejdříve. Platí to i pro kuchyňskou desku s kamenným vzhledem, protože některé látky mohou způsobit těžko odstranitelné skvrny. Umělé materiály však obecně lehčí čistí. V obou případech doporučujeme pravidelné čištění, protože zajišťuje hygienu v kuchyni.

 

 

Objevte pracovní desky v kamenné optice