kuchyně
kuchyně

Konzultace zdarma

Naši kuchyňskí odborníci vám rádi poradí u Vás doma nebo na našich pobočkách!.

Rezervovat termín nyní

Napište nám!

Těšíme se na vaše dotazy, požadavky nebo návrhy.
Pošlete je na: [email protected]

Pošlite zprávu

Máte dotazy??

Stačí nám zavolat: +420 519 789 811
Jsme tam pro vás od pondělí do pátku od 9 do 18 hodin.

+420 519 789 811

Odstraňte skvrny od rzi

In der Küche bestehen etliche Elemente aus Materialien, an denen sich Rostflecken bilden können. Dazu gehören vor allem Metalle wie Chrom und Edelstahl, aus denen Elektrogeräte, Kochgeschirr und Besteck gefertigt sind. Durch das Kochen entsteht Feuchtigkeit, der Flugrost in der Küche verursacht und mit der Zeit unschöne Flecken an Küchengeräten, Kochgeschirr und Besteck hinterlassen kann. Wie können Sie am besten solche Rostflecken entfernen oder sogar vermeiden?

Odstraňte skvrny od rzi a vyhněte se jim - užitečné rady

 

Jak se tvoří rezavé fleky?

V kuchyni se často tvoří skvrny na příborech, hrncích a jiných kovových kuchyňských nářadích. Obzvlášť nepříjemné jsou červenohnědé skvrny na vašich příborech, které chcete použít k jídlu s rodinou nebo při zvláštních příležitostech.

 

Nehezké skvrny jsou způsobeny tvorbou rzi v kuchyni nebo na zařízeních, které pracují s vodou. Jsou způsobeny jemnými železnými částečkami, které obrušují kovové povrchy a oxidací kyslíku ve spojení s vodou. Usazují se na různých površích a způsobují typické červeno-hnědé rezavé skvrny.

 

Zejména předměty, které byly v myčce jsou znovu a znovu rezavé. To platí zejména pro:

- Hrnce a pánve s nerezovými šrouby

- Omyvatelné nádoby s poškozeným plastovým povlakem a tím i rezavými kovovým povrchem

 

- Nože a kuchyňské spotřebiče, které nejsou určeny pro myčky nádobí

 

Vzniku rzi můžete zabránit, místo toho, abyste ji museli odstraňovat. Do myčky nedávejte opláchnout položky, které jsou náchylné k rezivění.

 

Důležité je také vysušit kovové předměty, jakmile se ukončí proces mytí nádobí. Pokud je nemůžete okamžitě vyčistit, doporučuje se otevřít dvířka na myčce.

 

Jaké odstranění skvrn je nejjednodušší?

 

Nejlepší způsob odstranění skvrn od rzi je ihned po jejich vytvoření. Jsou stále jen povrchové a nepronikly do materiálu. Pokud vykládáte příbory a kuchyňské z myčky a objevíte nevzhledné skvrny, okamžitě je odstraňte. Často to dokonce funguje tím, že prostě prudce přetřete nádobí kuchyňským ručníkem. Jednodušší fungují speciální odstraňovače rzi, které koupíte v specializovaném obchodě.

 

Tip: Speciální čisticí prostředky jsou k dispozici pro různé povrchy. Ujistěte se, že nepoužíváte odstraňovač vzduchových skvrn pro příbory a nádobí. Pokud jde o stříbrné příbory, doporučujeme použít čistič na stříbro. 

 

Domácí prostředky na čištění rzi

Stejně jako u mnoha jiných problémech v domácnosti, jsou k dispozici také domácí prostředky na odstranění skvrn proti rzi. Jedním z nich je Cola-Cola. Obsahuje v sobě kyselinu fosforečnou, která přeměňuje oxid železitý na fosforečnan železa. Tento domácí prostředek by navíc měl vytvořit ochrannou vrstvu na ošetřené ploše, aby byla chráněna proti opětovnému korozi.

 

Pokyny:

 

→ Položte příbory a jiné předměty do nádoby s coca-colou na několik hodin, aby se umožnil účinek domácího

→ Pro větší předměty, jako jsou hrnce nebo pánve, jednoduše namočte látku s coca-colou a přiložte ji na postižená místa.

→ Potom zatáhněte hliníkovou fólií na pěkný lesk.

 

 

Další možností je odstranit skvrny od rzi směsí octa a oleje. Tento domácí prostředek byste neměli používat na povrchy, které jsou citlivé na kyselinu, například přírodní kámen.

Aplikujte směs octa a oleje stejně jako coca-colu. To platí i pro jiné domácí prostředky, jako je citronová šťáva, kyselina citronová nebo kyselina vinná.